رئیس انجمن داروسازان‌ تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

ثبات قیمت دارو به بهانه ارز دولتی منطقی نیست/ دارو باید به خرید تجهیزات پزشکی لوکس اولویت داشته باشد/ تامین سلامت مردم وظیفه حاکمیتی دولت است

عنوان

خویی گفت: تأمین سلامت مردم وظیفه حاکمیتی دولت و حق هر شهروند ایرانی است.

حمید خویی رئیس انجمن داروسازان تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص مشکلات صنعت داروسازی اظهار کرد: معتقدم ارائه هر راه حلی برای حل مشکلات داروسازی کشور در نهایت به تامین هزینه های شرکت های تولیدی برای تولید دارو و توزیع آن ختم می شود تا مردم به بهترین شکل ممکن به داروهای مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

وی ادامه داد: تأمین سلامت مردم وظیفه حاکمیتی دولت است و حق هر شهروند ایرانی است که داروی مورد نیاز خود را در دسترس داشته باشد و به راحتی آن را تهیه کند.

خویی عنوان کرد: به نظرم اینکه ارز به شرکت های تولیدی دارو یا صندوق های بیمه گر تعلق بگیرد اهمیت چندانی ندارد، بلکه مسئله مهم نتیجه  است که هزینه تولید دارو و توزیع آن به طور کامل تأمین شود.

دارو تنها کالای بدون افزایش قیمت در بازار

رئیس انجمن داروسازان تهران تأکید کرد: صنعت داروسازی کشور هیچ اصراری به گرفتن ارز دولتی برای تولید دارو ندارد ولی مجموعه فعال در این صنعت انتظار دارد تا مطالباتش به موقع پرداخت شود تا برای تولید دارو با مشکلات مالی روبرو نشود.

وی اضافه کرد: دارو تنها کالایی هست که طی چند سال گذشته با افزایش قیمت رو به رو نبوده است، این در حالی است که ما شاهد رشد 15 درصدی قیمت همه کالاها در کشور بوده ایم و هیچ منطقی وجود ندارد که هزینه های مختلف چند برابر شود و  به بهانه ارز دولتی قیمت دارو ثابت بماند.

خویی اشاره کرد: هزینه دارو تنها مربوط به مواد اولیه نیست، بلکه هزینه تولید بروشور و جعبه هم مجزا است که قیمت همه این لوازم و بسته بندی طی چند سال گذشته چند برابر شده است.

طلب 10 ماهه داروخانه ها از صندوق های بیمه گر

وی ادامه داد: اهمیت و نقش استراتژیک دارو باید به رسمیت شناخته شود، داروخانه ها به طور متوسط در حدود 10 ماه از صندوق های بیمه گر طلب دارند.

رئیس انجمن داروسازان تهران گفت: تأمین داروی مردم در چارچوب اقتصاد مقاومتی باید سیاست گذاری شود و به جای خرید تجهیزات پزشکی لوکس داروی مورد نیاز مردم را باید تأمین کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:

جریان‌های سیاسی به دشمن میدان ندهند

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

حسن خسروجردی گفت: با تسویه ارزی ممکن است در فرآیند بازگشت پول دچار مشکل شویم نه اینکه پول نفت به خزانه برنگردد. بخش خصوصی توانایی صادرات نفت را داشته و باید شرایط را برای آن فراهم کرد.

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد:
قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است
مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده:
آمار دختران فراری ما بیش از دخترانی است که در کودکی ازدواج می‌کنند/ پایین آمدن سن فحشا وحشتناک است
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با فارس:
برای ورود غیرقانونی به محدوده طرح ترافیک جریمه نمی کنیم؛ عوارض می گیریم
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خبر داد
هوای امروز تهران در شرایط «اضطرار»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین