عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین:

FATF  ابزاری سیاسی در دست آمریکا است

اجرای بخش اعظم برنامه اقدام FATF  تاثیر مثبتی بر نرخ ارز ندارد

محمدحسین قربانی عضو کمیسیون بهداشت مجلس

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه من باور دارم FATF  امروز به عنوان یک ابزار سیاسی و یک قدرت در دست آمریکا و اروپاست، گفت: خروج آمریکا از برجام توانسته است به نوسانات ارز اثر بگذارد اما اجرای بخش اعظم برنامه اقدام FATF روی نوسانات ارزی اثر مثبتی نداشته است.

به گزارش نسیم آنلاین محمد حسین قربانی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم که قرار است در مجلس مجددا مورد بررسی قرار گیرد، به نسیم آنلاین گفت: این لایحه یکی از بحث‌های بسیار پرچالشی است که در برابر نظام جمهوری اسلامی قرار دارد. امروز اروپا همکاری در قالب برجام را منوط به پیوستن ایران به کنوانسیون­های مربوط به FATF کرده است.

این نماینده مجلس افزود: پیرامون این لایحه این سوال پیش می‌آید که مبنای تعریف تروریسم در این کنوانسیون چیست؟ آیا جریان‌هایی که در دنیا توسط سازمان ملل مانند داعش، جبهة النصره، طالبان به عنوان تروریست معرفی شده‌اند تروریست هستند یا قرار است در آینده به این لیست گروه‌های جدید اضافه شود. این عدم شفافیت موجبات نگرانی است.

وی خاطر نشان کرد: امروز داعش به عنوان یک جریان تروریستی مورد تأیید سازمان‌های بین المللی است اما در عین حال  بسیاری از کشورهای صاحب نفوذ قدرت در همان سازمان‌های بین المللی این گروه را مورد حمایت مالی قرار می‌دهند و صدایی هم از دیگران بلند نمی‌شود. لذا این نوع برخوردها نگرانی هایی برای ما ایجاد کرده است.

قربانی پیرامون اجرای 32 مورد از 41 بند برنامه اقدام FATF و تاثیر آن بر قیمت ارز گفت: خروج آمریکا از برجام توانسته است به نوسانات ارز  اثر بگذارد. اما FATF روی نوسانات ارزی اثر مثبتی نداشته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: من باور دارم FATF  امروز به عنوان یک ابزار سیاسی و یک قدرت در دست آمریکا و اروپاست و از همین ابزار قدرت، بهره برداری های سیاسی هم می‌کنند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تصویر آینده نیاز امروز جامعه

امیرحسین فردی؛ آینده‌ساز استراتژیست

سیطره امارات بر کانال سوئز و گلوگاه‌های دریایی مصر

امارات پشتیبان اصلی کودتا در مصر بود تا دولتی بر سر کار آید که ابوظبی وابسته باشد. اسناد دخالت امارات در کودتای السیسی پرشمار بوده و به صورت تدریجی اسناد جدیدی نیز در این مورد فاش می‌شود. به عنوان نمونه دیوید کیرکپاتریک، خبرنگار نیویورک تایمز می‌نویسد: «در فوریه ۲۰۱۳ یک هواپیما از امارات به قاهره آمد که مملو از دلارهای نقدی و قرص‌های ترامادول بود.

اسناد غیر رسمی عامل سرگردانی مردم در دادگاه‌ها

اسناد غیر رسمی یا دستنویس در هیچ سامانه‌ای به ثبت نمی‌رسند و به همین دلیل حکومت هیچگاه از آن‌ها مطلع نمی‌شود اما با اعتباری که در نظام قضایی و حقوقی کشور دارند باعث افزایش زمان دادرسی شده‌اند.

حمایت‌های شکننده دولت از تولید گندم؛ خودکفایی در معرض خطر

حمایت‌های شکننده و بی‌قاعده از سویی سبب به خطرافتادن خودکفایی گندم می‌شود و از سوی دیگر نیز موجب ناامیدی کشاورزان و به‌تبع آن مهاجرت به حاشیه شهرها و افزایش حاشیه‌نشینی خواهد

مهم‌ترین مطالب سرویس

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار فرماندهان و مسئولان نداجا
دشمن نباید جرئت تهدید ملت ایران را هم داشته باشد
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس به مهر خبر داد:
شرط جدید کمیسیون کشاورزی برای تصویب معاهده پاریس
آیت‌الله بطحایی در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس:
مجلس خبرگان می‌تواند بر کل مسئولان در راستای مصلحت انقلاب نظارت کند
رهبر انقلاب در دیدار با میهمانان اجلاس بین‌المللی وحدت اسلامی:
امروز به‌خاطر ظلم قدرت‌ها، بشریت گرفتار است
رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای امنیت:
همیشه بانشاط و پرانگیزه در صحنه باشید/ مثل شهدا خدمت کنید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین