عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین:

FATF  ابزاری سیاسی در دست آمریکا است

اجرای بخش اعظم برنامه اقدام FATF  تاثیر مثبتی بر نرخ ارز ندارد

محمدحسین قربانی عضو کمیسیون بهداشت مجلس

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه من باور دارم FATF  امروز به عنوان یک ابزار سیاسی و یک قدرت در دست آمریکا و اروپاست، گفت: خروج آمریکا از برجام توانسته است به نوسانات ارز اثر بگذارد اما اجرای بخش اعظم برنامه اقدام FATF روی نوسانات ارزی اثر مثبتی نداشته است.

به گزارش نسیم آنلاین محمد حسین قربانی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم که قرار است در مجلس مجددا مورد بررسی قرار گیرد، به نسیم آنلاین گفت: این لایحه یکی از بحث‌های بسیار پرچالشی است که در برابر نظام جمهوری اسلامی قرار دارد. امروز اروپا همکاری در قالب برجام را منوط به پیوستن ایران به کنوانسیون­های مربوط به FATF کرده است.

این نماینده مجلس افزود: پیرامون این لایحه این سوال پیش می‌آید که مبنای تعریف تروریسم در این کنوانسیون چیست؟ آیا جریان‌هایی که در دنیا توسط سازمان ملل مانند داعش، جبهة النصره، طالبان به عنوان تروریست معرفی شده‌اند تروریست هستند یا قرار است در آینده به این لیست گروه‌های جدید اضافه شود. این عدم شفافیت موجبات نگرانی است.

وی خاطر نشان کرد: امروز داعش به عنوان یک جریان تروریستی مورد تأیید سازمان‌های بین المللی است اما در عین حال  بسیاری از کشورهای صاحب نفوذ قدرت در همان سازمان‌های بین المللی این گروه را مورد حمایت مالی قرار می‌دهند و صدایی هم از دیگران بلند نمی‌شود. لذا این نوع برخوردها نگرانی هایی برای ما ایجاد کرده است.

قربانی پیرامون اجرای 32 مورد از 41 بند برنامه اقدام FATF و تاثیر آن بر قیمت ارز گفت: خروج آمریکا از برجام توانسته است به نوسانات ارز  اثر بگذارد. اما FATF روی نوسانات ارزی اثر مثبتی نداشته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: من باور دارم FATF  امروز به عنوان یک ابزار سیاسی و یک قدرت در دست آمریکا و اروپاست و از همین ابزار قدرت، بهره برداری های سیاسی هم می‌کنند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت
شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود
آب سرد بر سر تابستان داغ
۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام
حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار نخبگان علمی کشور:
در این جنگ پیروزیم
بیانیه سپاه درباره ربوده شدن تعدادی از بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی
خیانت و تبانی با گروهک ضدانقلاب علت حادثه میرجاوه/ پاکستان با اشرار و تروریست‌ها برخورد جدی کند
وزارت خزانه داری آمریکا لیست جدید تحریم‌ها را اعلام کرد
بازهم تحریم!
عماد، نخستین موشک دوربرد و قابل کنترل تا مرحله نهایی؛
کدام موشک ایرانی در ۷ دقیقه اسارئیل را نابود می کند؟
دولت چه زمانی می‌تواند سند الحاق را به FATF تحویل دهد؟
۴ گزاره حقوقی درباره تبصره لایحه الحاق به CFT
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین