عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین

تضمینی برای خروج از لیست سیاه FATF وجود ندارد

همکاری بانک­های بزرگ اروپایی با ایران پس از تصویب لایحه TF هم محال است

عزت الله یوسفیان ملا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به ترس بانک‌های بزرگ اروپایی از جرائم سنگین عبور از تحریم های آمریکا گفت: چه ما عضو کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (TF) شویم و چه عضو این کنوانسیون نشویم محال است که بانک­های بزرگ اروپایی با ما همکاری کنند.

به گزارش نسیم آنلاین عزت الله یوسفیان ملا، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی پیرامون لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (TF) گفت: برخی ها اعتقاد دارند که ما هزینه­ نپیوستن به این کنوانسیون‌ها را با بالا رفتن قیمت دلار داده‌ایم و دیگر نیازی نیست به این کنوانسیون ها بپیوندیم. برخی افراد دیگر نیز بر این نظرند که ممکن است هزینه‌­های بیشتری هم بر کشور متحمل شود زیرا آمریکا نیز با فشارهای خود خواستار تصویب این لوایح است.

نماینده مردم آمل در مجلس ادامه داد: در حال حاضر آمریکایی­ها بحث مذاکره را پیش می‌­کشند و می گویند که بیایید مذاکره مجدد کنیم، اما ما هزینهی این مذاکره را دادیم و دیگر مذاکره معنا ندارد. آمریکایی‌ها می‌خواهند امضای تسلیم بگیرند.

یوسفیان ملا پیرامون آثار اجرای 32 بند از 41 بند برنامه اقدام FATF توسط ایران بر قیمت ارز گفت: چه باقی لوایح مربوط به FATF اجرا بشود و چه نشود، ما هزینه آن را در قیمت ارز داده‌­ایم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به ترس بانک‌های بزرگ اروپایی از جرائم سنگین عبور از تحریم های آمریکا اشاره کرد و افزود: چه ما عضو کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (TF) شویم و چه عضو این کنوانسیون نشویم محال است که بانک­های بزرگ اروپایی با ما همکاری کنند.

نماینده مردم آمل در مجلس پیرامون اجرای پیمان پولی دوجانبه بجای تصویب FATF بیان داشت: این کار باید بشود و در حال حاضر نیز در دستور کار قرار دارد و کارهایی هم در این زمینه صورت گرفته است.

یوسفیان ملا درباره امکان خروج ایران از لیست سیاه FATF با وجود حضور آمریکا در این نهاد گفت: متأسفانه نه تنها آمریکایی ها عضو مجمع عمومی FATF هستند بلکه ریاست این نهاد نیز در دست آنها است. آمریکا هر کاری خواسته، انجام داده است یعنی از توافق بین‌­المللی برجام که از طرف هفت کشور بود و شورای امنیت سازمان ملل هم مهر تأیید به آن زده بود، یک طرفه خارج می­‌شود. اینها هر کاری بخواهند می‌­کنند. یعنی چه ما عضو کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (TF) بشویم و چه نشویم، کار خود را می‌­کنند.

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت
شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود
آب سرد بر سر تابستان داغ
۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام
حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار نخبگان علمی کشور:
در این جنگ پیروزیم
بیانیه سپاه درباره ربوده شدن تعدادی از بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی
خیانت و تبانی با گروهک ضدانقلاب علت حادثه میرجاوه/ پاکستان با اشرار و تروریست‌ها برخورد جدی کند
وزارت خزانه داری آمریکا لیست جدید تحریم‌ها را اعلام کرد
بازهم تحریم!
عماد، نخستین موشک دوربرد و قابل کنترل تا مرحله نهایی؛
کدام موشک ایرانی در ۷ دقیقه اسارئیل را نابود می کند؟
دولت چه زمانی می‌تواند سند الحاق را به FATF تحویل دهد؟
۴ گزاره حقوقی درباره تبصره لایحه الحاق به CFT
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین