عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین

تضمینی برای خروج از لیست سیاه FATF وجود ندارد

همکاری بانک­های بزرگ اروپایی با ایران پس از تصویب لایحه TF هم محال است

عزت الله یوسفیان ملا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به ترس بانک‌های بزرگ اروپایی از جرائم سنگین عبور از تحریم های آمریکا گفت: چه ما عضو کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (TF) شویم و چه عضو این کنوانسیون نشویم محال است که بانک­های بزرگ اروپایی با ما همکاری کنند.

به گزارش نسیم آنلاین عزت الله یوسفیان ملا، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی پیرامون لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (TF) گفت: برخی ها اعتقاد دارند که ما هزینه­ نپیوستن به این کنوانسیون‌ها را با بالا رفتن قیمت دلار داده‌ایم و دیگر نیازی نیست به این کنوانسیون ها بپیوندیم. برخی افراد دیگر نیز بر این نظرند که ممکن است هزینه‌­های بیشتری هم بر کشور متحمل شود زیرا آمریکا نیز با فشارهای خود خواستار تصویب این لوایح است.

نماینده مردم آمل در مجلس ادامه داد: در حال حاضر آمریکایی­ها بحث مذاکره را پیش می‌­کشند و می گویند که بیایید مذاکره مجدد کنیم، اما ما هزینهی این مذاکره را دادیم و دیگر مذاکره معنا ندارد. آمریکایی‌ها می‌خواهند امضای تسلیم بگیرند.

یوسفیان ملا پیرامون آثار اجرای 32 بند از 41 بند برنامه اقدام FATF توسط ایران بر قیمت ارز گفت: چه باقی لوایح مربوط به FATF اجرا بشود و چه نشود، ما هزینه آن را در قیمت ارز داده‌­ایم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به ترس بانک‌های بزرگ اروپایی از جرائم سنگین عبور از تحریم های آمریکا اشاره کرد و افزود: چه ما عضو کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (TF) شویم و چه عضو این کنوانسیون نشویم محال است که بانک­های بزرگ اروپایی با ما همکاری کنند.

نماینده مردم آمل در مجلس پیرامون اجرای پیمان پولی دوجانبه بجای تصویب FATF بیان داشت: این کار باید بشود و در حال حاضر نیز در دستور کار قرار دارد و کارهایی هم در این زمینه صورت گرفته است.

یوسفیان ملا درباره امکان خروج ایران از لیست سیاه FATF با وجود حضور آمریکا در این نهاد گفت: متأسفانه نه تنها آمریکایی ها عضو مجمع عمومی FATF هستند بلکه ریاست این نهاد نیز در دست آنها است. آمریکا هر کاری خواسته، انجام داده است یعنی از توافق بین‌­المللی برجام که از طرف هفت کشور بود و شورای امنیت سازمان ملل هم مهر تأیید به آن زده بود، یک طرفه خارج می­‌شود. اینها هر کاری بخواهند می‌­کنند. یعنی چه ما عضو کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (TF) بشویم و چه نشویم، کار خود را می‌­کنند.

ارسال نظر

اثر گلخانه‌ای در مدیریت فرهنگی (۲)

خودکفایی و استقلال اقتصادی لازمه فعالیت‌های فرهنگی

شرح حدیث رهبر انقلاب درباره ریاست‌طلبی/ نباید دنبال ریاست بدویم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: برخی‌ها برای نمایندگی مجلس خودشان را می‌کُشند؛ اگر راه پیدا نکنند یا صلاحیّتش را تأیید نکنند یا رأی نیاورد، خودش را به آب و آتش و در و دیوار می‌زند که چرا نشد؛ این عقل و تدبیر نیست.

۲۰ درصد مشکلات اقتصادی تحت تاثیر تحریم‌هاست

لطفعلی بخشی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه درباره اقتصاد ایران در سال 98 به «نود اقتصادی» گفت سال آینده از لحاظ اقتصادی سال دشواری خواهد بود، شاید بتوان گفت که سال 1398 سخت ترین سال چند دهه اخیر کشور ما از لحاظ اقتصادی باشد.

نسبت اصلاح طلبان و روحانی در ششمین سال دولت تدبیر و امید!

اصلاح طلبان نباید از تبعات تصمیمی که در حمایت از روحانی در سال ۹۲ و 96 اتخاذ کردند، شانه خالی کنند و باید مسئولیت این حمایت را بپذیرند اگر دست اصلاح طلبان پشت روحانی نبود، معلوم نبود آیا دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی می‌توانست راهی پاستور شود یا خیر. از سوی دیگر موضوعی که اصلاح طلبان را به انتقاد از عملکرد روحانی وادار می کند پیش رو بودن دو انتخابات مهم است. انتخابات مجلس در سال 98 و انتخابات ریاست جمهوری 1400.

مهم‌ترین مطالب سرویس

حکومت، رفراندوم و فروپاشی اجتماعی در گفتگو با دکتر حسین کچویان
انقلاب اسلامی تنها انقلابی که به آرا مردم مراجعه کرد
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در گفتگو با نسیم
طرح افزایش سن ازدواج مغایر تعالیم شرعی است
در چرایی چرخش مواضع حامیان رئیس‌جمهور
نسبت اصلاح طلبان و روحانی در ششمین سال دولت تدبیر و امید!
بازی رسانه‌ای کی بود؟ کی بود؟ من نبودم!
جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار ۴۲۰۰ تومانی
رحیم‌پور ازغدی در پیش از خطبه‌های نمازجمعه
مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین