مقام حزب جمهوری خلق ترکیه: آنکارا می‌توانست از خروج سرکنسول سعودی از ترکیه جلوگیری کند

عنوان

معاون رئیس حزب جمهوری خلق ترکیه گفت آنکارا حق داشت از خروج العتیبی جلوگیری و از او بازجویی کند، اما از این کار خودداری کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اینترنتی اولوسال کانال، نماینده استانبول و معاون رئیس حزب جمهوری خلق تاکید کرد دولت ترکیه می توانست از خروج سرکنسول عربستان از ترکیه جلوگیری و از او بازجویی کند.

«اونال جویک اوز»، معاون رئیس حزب جمهوری خلق درباره ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، گفت: این یک جنایت وخیم است. جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی، از قرار معلوم با برنامه ریزی و به شکلی وحشیانه در سرکنسولگری عربستان در استانبول کشته شده است.

اونال جویک اوز افزود دولت ترکیه به هیچ وجه نمی تواند بر قضیه جنایت سرپوش گذارد. دولت ترکیه در قبال جامعه بین الملل مسئول روشن کردن اصل قضیه است. البته افشای کامل ماجرای قتل، روابط ترکیه با عربستان سعودی را تیره تر خواهد کرد. این حادثه روابط ترکیه و آمریکا را نیز تحت تاثیر شدید قرارخواهد داد.

اونال جویک اوز درباره خروج محمد العتیبی، سرکنسول عربستان سعودی در استانبول، از ترکیه گفت: دولت ترکیه حق داشت از خروج وی جلوگیری و از او بازجویی کند، زیرا بر اساس ماده 41 کنوانسیون وین که در سال 1963 به تصویب دولت ها رسیده است، مقامات ترکیه می توانند به جرایم قضایی و عادی دیپلماتها رسیدگی کنند. دادستانی ترکیه می توانست بی درنگ کیفرخواست تنظیم و از سرکنسول برای بازجویی دعوت و در صورت اثبات جرم، سرکنسول را بازداشت کند؛ اما دولت ترکیه از این اقدام قضایی خودداری کرد. سرکنسول نیز از فرصت پانزده روزه استفاده و فرار کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین