مقام حزب جمهوری خلق ترکیه: آنکارا می‌توانست از خروج سرکنسول سعودی از ترکیه جلوگیری کند

عنوان

معاون رئیس حزب جمهوری خلق ترکیه گفت آنکارا حق داشت از خروج العتیبی جلوگیری و از او بازجویی کند، اما از این کار خودداری کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اینترنتی اولوسال کانال، نماینده استانبول و معاون رئیس حزب جمهوری خلق تاکید کرد دولت ترکیه می توانست از خروج سرکنسول عربستان از ترکیه جلوگیری و از او بازجویی کند.

«اونال جویک اوز»، معاون رئیس حزب جمهوری خلق درباره ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، گفت: این یک جنایت وخیم است. جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی، از قرار معلوم با برنامه ریزی و به شکلی وحشیانه در سرکنسولگری عربستان در استانبول کشته شده است.

اونال جویک اوز افزود دولت ترکیه به هیچ وجه نمی تواند بر قضیه جنایت سرپوش گذارد. دولت ترکیه در قبال جامعه بین الملل مسئول روشن کردن اصل قضیه است. البته افشای کامل ماجرای قتل، روابط ترکیه با عربستان سعودی را تیره تر خواهد کرد. این حادثه روابط ترکیه و آمریکا را نیز تحت تاثیر شدید قرارخواهد داد.

اونال جویک اوز درباره خروج محمد العتیبی، سرکنسول عربستان سعودی در استانبول، از ترکیه گفت: دولت ترکیه حق داشت از خروج وی جلوگیری و از او بازجویی کند، زیرا بر اساس ماده 41 کنوانسیون وین که در سال 1963 به تصویب دولت ها رسیده است، مقامات ترکیه می توانند به جرایم قضایی و عادی دیپلماتها رسیدگی کنند. دادستانی ترکیه می توانست بی درنگ کیفرخواست تنظیم و از سرکنسول برای بازجویی دعوت و در صورت اثبات جرم، سرکنسول را بازداشت کند؛ اما دولت ترکیه از این اقدام قضایی خودداری کرد. سرکنسول نیز از فرصت پانزده روزه استفاده و فرار کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

دکتر ابومحمد عسگرخانی در گفتگوی تفصیلی مطرح کرد

اروپا زندانبان برجام است

اثر گلخانه‌ای در مدیریت فرهنگی

تا اینجا که نیاز است بخشی از بودجه بیت المال صرف هزینه‌های فرهنگی به منظور تقویت فرهنگ معیار اسلامی شود حرفی نیست اما حمایت های بی دریغ در حوزه فرهنگ و تزریق بی حساب و کتاب کمک های مالی به این بخش به منظور تقویت بنگاه های فرهنگی، بدون در نظر گرفتن راهی برای ارزیابی نتایج و آیا اینکه این بنگاه ها توانسته اند از این حمایت ها به صورت موثر استفاده کنند یا خیر و اگر موثر بوده است آیا بازدهی قابل قبولی را به همراه داشته است یا نه، موجب شده تا در حوزه فرهنگ به یک آسیب جدی دچار شویم

مشکلات امروز نتیجه اجرای سیاست‌های نیلی و دوستانش است

آقای نیلی باید پاسخگوی عملکرد خود در 5 سال اخیر باشند، ایشان توقع داشتند 100 درصد سیاست‌هایشان اجرا شود، در حالیکه 80-70 درصد سیاستهای فعلی اجرا شده نتیجه تصمیمات ایشان و دوستانشان است

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

عبدالله شهبازی مورخ و پژوهشگر در خصوص این گزارش بی‌بی‌سی درباره قحطی بزرگ در ایران نوشت:  دیروز انکار می‌کردند. حالا برای ترسانیدن ما مطرح می‌کنند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

هشدار ۳۵ NGO و سازمان حقوقی:
یمن در آستانه قحطی است
شکل گیری BDS اسلامی نیازامروز برای مقابله مردمی با رژیم صهیونیستی
عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل و وظیفه ما
آمریکا، امپراتوری تبعیض ها (۱)
اقلیت ها و خشونت پلیس در آمریکا
وزارت امور خارجه: تصمیم دیوان لاهه نشانه بارز حقانیت ایران است
رای دیوان لاهه به لغو تحریم های دارویی، غذایی، و هوایی
۶۲ درصد یمنی‌ها از فقدان امنیت غذایی رنج می‌برند
آمار وحشتناک از قحطی، وبا و مرگ در یمن
واکنش انصارالله به درخواست آمریکایی‌ها؛
آتش بس با توقف فوری بمباران‌ها امکان‌پذیر است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین