مقام حزب جمهوری خلق ترکیه: آنکارا می‌توانست از خروج سرکنسول سعودی از ترکیه جلوگیری کند

عنوان

معاون رئیس حزب جمهوری خلق ترکیه گفت آنکارا حق داشت از خروج العتیبی جلوگیری و از او بازجویی کند، اما از این کار خودداری کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اینترنتی اولوسال کانال، نماینده استانبول و معاون رئیس حزب جمهوری خلق تاکید کرد دولت ترکیه می توانست از خروج سرکنسول عربستان از ترکیه جلوگیری و از او بازجویی کند.

«اونال جویک اوز»، معاون رئیس حزب جمهوری خلق درباره ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، گفت: این یک جنایت وخیم است. جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی، از قرار معلوم با برنامه ریزی و به شکلی وحشیانه در سرکنسولگری عربستان در استانبول کشته شده است.

اونال جویک اوز افزود دولت ترکیه به هیچ وجه نمی تواند بر قضیه جنایت سرپوش گذارد. دولت ترکیه در قبال جامعه بین الملل مسئول روشن کردن اصل قضیه است. البته افشای کامل ماجرای قتل، روابط ترکیه با عربستان سعودی را تیره تر خواهد کرد. این حادثه روابط ترکیه و آمریکا را نیز تحت تاثیر شدید قرارخواهد داد.

اونال جویک اوز درباره خروج محمد العتیبی، سرکنسول عربستان سعودی در استانبول، از ترکیه گفت: دولت ترکیه حق داشت از خروج وی جلوگیری و از او بازجویی کند، زیرا بر اساس ماده 41 کنوانسیون وین که در سال 1963 به تصویب دولت ها رسیده است، مقامات ترکیه می توانند به جرایم قضایی و عادی دیپلماتها رسیدگی کنند. دادستانی ترکیه می توانست بی درنگ کیفرخواست تنظیم و از سرکنسول برای بازجویی دعوت و در صورت اثبات جرم، سرکنسول را بازداشت کند؛ اما دولت ترکیه از این اقدام قضایی خودداری کرد. سرکنسول نیز از فرصت پانزده روزه استفاده و فرار کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین