الحشد الشعبی مواضع داعش را در سوریه راکت باران کرد

عنوان

بغداد – ایرنا – در تازه ترین عملیات از نوع، فرماندهی تشکیلات بسیج مردمی الحشد الشعبی در غرب الانبار روز شنبه اعلام کرد که مواضع داعش را در داخل خاک سوریه با راکت زده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رسانه های عراق به نقل از «قاسم مصلح' فرمانده الحشد الشعبی در غرب الانبار آورده اند که موشک های الحشد الشعبی لحظاتی قبل سه موضع عناصر تروریستی داعش را در منطقه «باغوز الفوقانی» در داخل خاک سوریه هدف قرار دادند.
منطقه باغوز الفوقانی از توابع استان «البوکمال» سوریه است که در جوار مرزهای عراق در نزدیکی شهر مرزی «قائم» از توابع استان الانبار عراق واقع شده است.
قاسم گفته است که هدف گیری این سه موضع داعش بعد از انجام عملیات اطلاعاتی صورت گرفته است.
فرمانده الحشد الشعبی در غرب الانبار دیروز جمعه به سایت رسمی «الحشد الشعبی» گفته بود که نیروهای الحشد الشعبی برای هرگونه اتفاقات غیرمنتظره در مرزهای عراق با سوریه به حالت آماده باش کامل هستند.
وی گفته بود که فرماندهی الحشد الشعبی در محور غرب الانبار با همه فرماندهان تیپ های خود در این منطقه در خصوص بررسی اوضاع امنیتی و پشتیبانی در منطقه قائم در جوار مرزهای عراق با سوریه جلسه برگزار کرده است.
وی از وجود هماهنگی کامل بین نیروهای الحشد با ارتش و نیروهای مرزبانی عراق برای مقابله با هرگونه اتفاقات غیرمنتظره در مرزهای عراق با سوریه خبر داده بود.
این حمله با راکت که تصاویری از آن را رسانه های عراق منتشر کرده اند، یکی از اولین نوع حملات این نوع از سوی الحشد الشعبی علیه مواضع داعش در داخل خاک سوریه به شمار می رود.
عراق پیش از این دست به عملیات ضد مواضع داعش در داخل سوریه با هماهنگی با دمشق زده بود که اغلب این عملیات ها به صورت حملات هوایی بوده که نیروی هوایی یا بالگردهای ارتش عراق انجام داده اند.
هنوز جزییات بیشتر از این حمله و مواضعی که هدف قرار گرفته و خسارات وارده به گروه تروریستی داعش منتشر نشده است.
گروه تروریستی داعش در طول هفته های اخیر بارها کوشیده است که مرزهای عراق را در هم شکسته و وارد خاک عراق شود و گزارش ها حاکیست که این عملیات ایذائی و نفوذ داعش به خاک عراق با حمایت نیروهای آمریکایی است.
بخشی از نیروهای آمریکایی به استقرار در مناطق شمال رودخانه فرات در داخل خاک سوریه از انجام عملیات نیروهای ارتش سوریه علیه آخرین پایگاه داعش در منطقه البوکمال جلوگیری می کنند.
نیروهای آمریکایی در عین حال با وجود اطلاعات کامل از مواضع داعش در این منطقه، خود نیز از دست زدن به هر گونه حملات هوایی یا موشکی علیه آنها خودداری می کنند امری که باعث نگرانی بغداد و دمشق نسبت به این موضع شک برانگیز نیروهای امریکایی در حدفاصل مرزهای دو کشور شده است.
خاورم *4*353*380*

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

معضل تحریم یا فرصتی سودآور

پالایشگاه، راهکار دائمی بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین