الحشد الشعبی مواضع داعش را در سوریه راکت باران کرد

عنوان

بغداد – ایرنا – در تازه ترین عملیات از نوع، فرماندهی تشکیلات بسیج مردمی الحشد الشعبی در غرب الانبار روز شنبه اعلام کرد که مواضع داعش را در داخل خاک سوریه با راکت زده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رسانه های عراق به نقل از «قاسم مصلح' فرمانده الحشد الشعبی در غرب الانبار آورده اند که موشک های الحشد الشعبی لحظاتی قبل سه موضع عناصر تروریستی داعش را در منطقه «باغوز الفوقانی» در داخل خاک سوریه هدف قرار دادند.
منطقه باغوز الفوقانی از توابع استان «البوکمال» سوریه است که در جوار مرزهای عراق در نزدیکی شهر مرزی «قائم» از توابع استان الانبار عراق واقع شده است.
قاسم گفته است که هدف گیری این سه موضع داعش بعد از انجام عملیات اطلاعاتی صورت گرفته است.
فرمانده الحشد الشعبی در غرب الانبار دیروز جمعه به سایت رسمی «الحشد الشعبی» گفته بود که نیروهای الحشد الشعبی برای هرگونه اتفاقات غیرمنتظره در مرزهای عراق با سوریه به حالت آماده باش کامل هستند.
وی گفته بود که فرماندهی الحشد الشعبی در محور غرب الانبار با همه فرماندهان تیپ های خود در این منطقه در خصوص بررسی اوضاع امنیتی و پشتیبانی در منطقه قائم در جوار مرزهای عراق با سوریه جلسه برگزار کرده است.
وی از وجود هماهنگی کامل بین نیروهای الحشد با ارتش و نیروهای مرزبانی عراق برای مقابله با هرگونه اتفاقات غیرمنتظره در مرزهای عراق با سوریه خبر داده بود.
این حمله با راکت که تصاویری از آن را رسانه های عراق منتشر کرده اند، یکی از اولین نوع حملات این نوع از سوی الحشد الشعبی علیه مواضع داعش در داخل خاک سوریه به شمار می رود.
عراق پیش از این دست به عملیات ضد مواضع داعش در داخل سوریه با هماهنگی با دمشق زده بود که اغلب این عملیات ها به صورت حملات هوایی بوده که نیروی هوایی یا بالگردهای ارتش عراق انجام داده اند.
هنوز جزییات بیشتر از این حمله و مواضعی که هدف قرار گرفته و خسارات وارده به گروه تروریستی داعش منتشر نشده است.
گروه تروریستی داعش در طول هفته های اخیر بارها کوشیده است که مرزهای عراق را در هم شکسته و وارد خاک عراق شود و گزارش ها حاکیست که این عملیات ایذائی و نفوذ داعش به خاک عراق با حمایت نیروهای آمریکایی است.
بخشی از نیروهای آمریکایی به استقرار در مناطق شمال رودخانه فرات در داخل خاک سوریه از انجام عملیات نیروهای ارتش سوریه علیه آخرین پایگاه داعش در منطقه البوکمال جلوگیری می کنند.
نیروهای آمریکایی در عین حال با وجود اطلاعات کامل از مواضع داعش در این منطقه، خود نیز از دست زدن به هر گونه حملات هوایی یا موشکی علیه آنها خودداری می کنند امری که باعث نگرانی بغداد و دمشق نسبت به این موضع شک برانگیز نیروهای امریکایی در حدفاصل مرزهای دو کشور شده است.
خاورم *4*353*380*

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

درباره انتصاب مدیر جدید شبکه افق سیما و لزوم تغییر در رویکردهای این شبکه

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار 4200 تومانی

با گذشت 8 ماه از تصمیم دلار 4200 تومانی حالا که ناکارآمدی آن بر همگان عیان شده همه دولتمردان و اعضای تیم اقتصادی از آن برائت می جویند و یا در قبال آن سکوت می کنند.

مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نماز جمعه قلب تپنده جامعه و مغز بیدار جامعه باید باشد که برای مشکلات مردم دائما راه‌حل ارائه دهد.

قیمت‌ها با پذیرش برجام و FATF چهار برابر شد/ روحانی استاد فرافکنی درتحمیلFATF است

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با تشریح دو ایراد اساسی لایحه بودجه ۹۸، گفت: لایحه بودجه اصلاح شده سال ۹۸، احتمالا تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته بعدی تقدیم مجلس می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین