بازداشت مزدور موساد در لبنان که در تلاش برای ترور رهبر حماس نقش داشت

عنوان

ارتش لبنان اعلام کرد که یکی از عاملان تلاش برای ترور محمد عمر حمدان، از رهبران جنبش حماس را بازداشت کرده است.

به گزارش ایسنا، بنا بر گزارش المیادین، در بیانیه ارتش لبنان آمده است: این شخص بازداشت شده "حسین احمد بتو" نام دارد که مامور جمع‌آوری اطلاعات و رصد اوضاع قبل از انجام عملیات تروریستی علیه "محمد عمر حمدان" از رهبران حماس در ۱۴ ژانویه ۲۰۱۸ میلادی در منطقه "صیدا" بود.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است، فرد بازداشت شده اعتراف کرده که در سال ۲۰۱۴ میلادی با سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی "موساد" در ارتباط بوده و با عوامل موساد در خارج از لبنان دیدار داشته است و تجهیزات الکترونیکی ویژه نظارت و ارتباط را دریافت کرده است.

طبق این بیانیه، احمد بتو همچنین اعتراف کرده که از تابستان ۲۰۱۷ میلادی مامور تحت کنترل گرفتن حمدان بوده و محل اقامت وی را شناسایی و تمامی رفت‌وآمدهایش را تحت کنترل داشته و اطلاعات لازم را  به موساد انتقال می‌داده تا زمینه برای اجرای عملیات انفجار علیه وی توسط تیم ترور دیگری مهیا شود.

در بیانیه ارتش لبنان همچنین آمده است: این متهم اعلام کرده پس از اجرای عملیات انفجار علیه حمدان، عناصر سازمان موساد به وی دستور دادند که لبنان را ترک و به مدت سه ماه خارج از این کشور اقامت کند. آنها دوباره به او دستور دادند به لبنان بازگردد.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین