رئیس سازمان فضایی ایران:

۵ پروژه ماهواره ای در سال ۹۸ تکمیل می شود

عنوان

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: در سال آینده شاهد تکمیل ۵ پروژه ماهواره ای و ارائه دستاوردهای حوزه فضایی در کشور خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در اینستاگرام نوشت: امروز ۳ پروژه فناوری فضایی در پژوهشگاه فضایی ایران با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد و مهندس جهرمی بر تکمیل و بهره برداری از ۵ پروژه فضایی دیگر تا پایان سال آینده تاکید کرد.

براری ادامه داد: وزیر ارتباطات ضمن اعلام حمایت همه جانبه از توسعه فناوری فضایی کشور، استفاده از تمام ظرفیت نیروی متخصص کشور، دانشگاه ها و بخش خصوصی را برای افزایش شتاب توسعه فناوری فضایی، اولویت حوزه فضایی دانست.

رئیس سازمان فضایی ایران خاطرنشان کرد: در خصوص ماهواره های مخابراتی، فرآیند تحویل ماهواره «ناهید ۱» به منظور قرار گرفتن در مدار آغاز شده است و در خردادماه نهایی می‌شود؛ درهمین حال ماهواره مخابراتی «ناهید ۲ » نیز در شش ماهه دوم سال آینده تکمیل می شود.

وی با بیان اینکه توسعه پروژه ماهواره های سنجش از دور نیز با جدیت در حال انجام است، گفت: در شهریورماه سال آینده ماهواره «ظفر» که مراحل تولید آن در دولت یازدهم و دوازدهم پیگیری شده است را تحویل خواهیم گرفت و در بهمن‌ماه سال ۹۸ نیز ماهواره «پارس ۱» که در دولت یازدهم طراحی آن آغاز شد به پایان خواهد رسید.

به گفته براری، سامانه بلوک انتقال مداری نیز در ۶ ماهه دوم سال بعد، تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: با توجه به حمایت های صورت گرفته از سوی وزیر ارتباطات، با شتاب بیشتری مسیر توسعه را پیگیری می کنیم و در سال آینده شاهد تکمیل این ۵ پروژه ماهواره ای و ارائه دستاوردهای این حوزه در کشور خواهیم بود.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در پیام نوروزی رهبر انقلاب اعلام گردید

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین