عراقچی: بازگشایی مرز خسروی منوط به رفع یکسری دغدغه‌های امنیتی است

عنوان

معاون سیاسی وزارت خارجه گفت که بازگشایی مرز خسروی منوط به رفع یکسری دغدغه‌های امنیتی است و توسط نهادهای نظامی، امنیتی و اطلاعاتی در حال بررسی می‌باشد و شورای عالی امنیت ملی هم تصمیم‌گیر نهایی است.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان که به غرب کشور سفر کرده، امروز (سه‌شنبه) از نقطه صفر مرزی در خسروی بازدید کرد.

معاون وزیر خارجه ایران همچنین در گفت‌وگویی درباره بازگشایی مرز خسروی عنوان کرد: بازگشایی مرز خسروی منوط به رفع یکسری دغدغه‌های امنیتی است که الان توسط نهادهای نظامی، امنیتی و اطلاعاتی ما در حال بررسی است. حضور بنده در این مرز برای این است که با مسائل و دغدغه‌های موجود آشنا بشوم و وزارت خارجه بتواند سهم خود را در این زمینه ایفا کند.

عراقچی عنوان کرد: انشاءالله با بررسی‌هایی که در حال انجام است، امیدواریم تغییری در وضعیت موجود ایجاد شود، ولی منوط به تصمیم شورای عالی امنیت ملی است. 

به گزارش فارس، معاون سیاسی وزیر خارجه درباره بازگشایی مرز شوشمی و تردد مسافران نیز گفت: از جزییات آن مطلع نیستم، ولی تعاملات مرزی بین دو کشور موضوع حساسی است که با توجه به ابعاد امنیتی آن از حساسیت برخوردار است.

وی با بیان اینکه بحث زوار، مسائل تجاری، بازارچه‌های مرزی و ... در تعاملات مرزی بین دو کشور وجود دارد، اضافه کرد: در حال حاضر رئیس جمهور ایران و هیأت همراه در عراق حضور دارند و یکی از مهمترین مباحث بین دو کشور، بحث تعاملات مرزی است و اخبار خوبی از سفر رئیس جمهور ایران به عراق منتشر خواهد شد. 

عراقچی همچنین درباره رایگان شدن روادید برای زوار و گردشگران ایران و عراق نیز گفت: اینگونه که گفته شده از اواسط فروردین عملیاتی خواهد شد و تحول بزرگی است که تردد بین دو کشور را برای اتباع ایرانی و عراقی به ویژه در بحث زیارت تسهیل می‌کند و انشاءالله قدم خوبی برای تسهیل و ارزان‌تر شدن سفر خواهد بود.

 

 

وی همچنین امروز (سه‌شنبه) از پایانه مرزی پرویزخان ( مرز اقلیم کردستان عراق ) هم بازدید کرده بود.

امروز همچنین مدرسه شهدای وزارت امور خارجه در شهرستان سرپل ذهاب با حضور عراقچی افتتاح شد.(بیشتر بخوانید)

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
شرط تحقق گام دوم سیاست خارجی انقلابی:
«تحرک جدید نهضت بیداری‌اسلامی» توام با دیپلماسی‌عمومی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین