کمپین "۵۰ گرم" با هدف کاهش تولید زباله آغاز می‌شود

انباشتن زباله‌ در مجاور رودخانه

مبدع کمپین ۵۰ گرم گفت: در این طرح به گوش جامعه می‌رسانیم که حرکت کوچک هر کدام از ما، چه تغییرات شگرفی در محیط زیست و جامعه خواهد داشت/ تنها با کاهش ۵۰ گرم از تولید زباله‌های هر فرد در کشور یک میلیون تن زباله کم می‌شود

سهیل اولادزاده در گفتگو با «نسیم»، اظهارداشت: درطرح ملی موسوم به "50 گرم"، تصمیم داریم تا با شیوه‌های به روز دنیا و با استفاده از تمام امکانات رسانه‌ای، برای پایان دادن به شیوه مصرف گرایی امروز تلاش کنیم.

 وی افزود: تیم 50 گرم، متشکل از دوستداران و فعالان محیط زیست، متخصصان گرافیست، فیلم و... است و تلاش دارد تا با تهیه فیلم‌های متعدد با کیفیت بسیار خوب، کلیپ‌های کوتاه حاوی پیام تغییر، ساخت اینفوگراف‌ها یا آموزش‌های تصویری، ساخت وب سایت کاملاً آموزشی 50 گرم و حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی مجازی و رسانه‌های دیداری و نوشتاری و شنیداری پیام و درخواست تغییر به نفع طبیعت را به گوش عموم جامعه برساند.

این فعال محیط زیست گفت: برای رسیدن به این هدف بر تمامی اقشار جامعه کار کارشناسی انجام گرفته است، و در این مسیر با کارشناسان، جامعه شناسان و اقتصادانان مشورت کرده‌ایم.

اولاد زاده اولین همایش بین المللی 50 گرم در مهرماه سال 94 با مشارکت دانشگاه امیرکبیر و سازمان محیط زیست و برنامه‌های آموزشی و فرهنگی برای دانشگاه‌ها، مدارس و کارمندان دولتی را از برنامه‌های این کمپین دانست.

وی ادامه داد: در حال حاضردو وب سایت طراحی کرده‌ایم که یکی از آنها مختص به اینفوگراف‌های آنلاین و یکپارچه آموزش مدیریت پسماند است که بدون هیچ کمک مالی از سوی سازمان‌های مربوط در روزهای آینده رونمایی خواهد شد و به رایگان برای آشنایی با فرهنگ مدیریت پسماند در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

دوئل بانک‌های فراقانونی با بانک مرکزی

SPV به جایی نمی‌رسد چون یقین دارند ایران به تعهدات برجام پایبند می‌ماند

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آینده SPV چندان خوشایند نیست و این موضوع بیشتر جنبه نمادین نسبت به انجام تعهدات اروپا در قبال برجام دارد که برای ما هم مفید نخواهد بود.

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
ایرنا گزارش می دهد
آبلیموهای تقلبی در بازار
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین