کمپین "۵۰ گرم" با هدف کاهش تولید زباله آغاز می‌شود

انباشتن زباله‌ در مجاور رودخانه

مبدع کمپین ۵۰ گرم گفت: در این طرح به گوش جامعه می‌رسانیم که حرکت کوچک هر کدام از ما، چه تغییرات شگرفی در محیط زیست و جامعه خواهد داشت/ تنها با کاهش ۵۰ گرم از تولید زباله‌های هر فرد در کشور یک میلیون تن زباله کم می‌شود

سهیل اولادزاده در گفتگو با «نسیم»، اظهارداشت: درطرح ملی موسوم به "50 گرم"، تصمیم داریم تا با شیوه‌های به روز دنیا و با استفاده از تمام امکانات رسانه‌ای، برای پایان دادن به شیوه مصرف گرایی امروز تلاش کنیم.

 وی افزود: تیم 50 گرم، متشکل از دوستداران و فعالان محیط زیست، متخصصان گرافیست، فیلم و... است و تلاش دارد تا با تهیه فیلم‌های متعدد با کیفیت بسیار خوب، کلیپ‌های کوتاه حاوی پیام تغییر، ساخت اینفوگراف‌ها یا آموزش‌های تصویری، ساخت وب سایت کاملاً آموزشی 50 گرم و حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی مجازی و رسانه‌های دیداری و نوشتاری و شنیداری پیام و درخواست تغییر به نفع طبیعت را به گوش عموم جامعه برساند.

این فعال محیط زیست گفت: برای رسیدن به این هدف بر تمامی اقشار جامعه کار کارشناسی انجام گرفته است، و در این مسیر با کارشناسان، جامعه شناسان و اقتصادانان مشورت کرده‌ایم.

اولاد زاده اولین همایش بین المللی 50 گرم در مهرماه سال 94 با مشارکت دانشگاه امیرکبیر و سازمان محیط زیست و برنامه‌های آموزشی و فرهنگی برای دانشگاه‌ها، مدارس و کارمندان دولتی را از برنامه‌های این کمپین دانست.

وی ادامه داد: در حال حاضردو وب سایت طراحی کرده‌ایم که یکی از آنها مختص به اینفوگراف‌های آنلاین و یکپارچه آموزش مدیریت پسماند است که بدون هیچ کمک مالی از سوی سازمان‌های مربوط در روزهای آینده رونمایی خواهد شد و به رایگان برای آشنایی با فرهنگ مدیریت پسماند در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به گزارش «صد سال پیش در ایران چه خبر بود» بی‌بی‌سی

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!

این جمله‌ی «خب دانشگاه سند داره دیگه؛ میتونه تخلیه و تخریب کنه!» رو این روزا از زبون خیلی‌ها شنیدم. چجوری انقدر راحت میتونیم این جمله رو بگیم؟ داریم درمورد یه سری سازه و آوار صحبت نمی‌کنیم، داریم درمورد یه سری زندگی صحبت میکنیم!

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

رهبر انقلاب اعتمادبه‌نفس ورزشکارانِ جانباز و معلول به‌ویژه بانوان ورزشکار را در دفاع از ارزش‌های دینی و ملی خود، اقدامی بسیار برجسته و ستودنی خواندند و گفتند: پرچم‌داری کاروان ورزشی ایران به وسیله‌ی یک بانوی دارای حجاب چادر و یا اقامه‌ی نماز جماعت و حضور در نماز جمعه، به معنای ایستادن یک‌تنه در مقابل تهاجم بی‌بندوباری و ولنگاری روزافزون دنیا و کم نیاوردن در مقابل این هجوم است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عدالتخواهی در بین جوان‌ها زنده‌ست
ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران مطرح کرد؛
پرداخت کمک هزینه ازدواج بدون محدودیت زمانی
رییس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران خبر داد
حکم دیوان عدالت برای ضرورت اصلاح قراردادهای بیمه‌ها با داروخانه‌ها
مدیرکل حفاظت و حمایت از منابع طبیعی سازمان جنگل‌ها:
خشکسالی از یک طرف، آفات هم به جان جنگل‌های ایران افتاده است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین